e-LV (Archives Numériques de l’École de Lvov et de Varsovie) jest projektem Archives Poincaré, Laboratoire d’Histoire des Sciences et de Philosophie (UMR 7117), CNRS/Université de Lorraine.

Strona elv-akt.net zawiera archiwum cyfrowe rękopisów i druków zarówno samego Twardowskiego, jak i myślicieli z kręgów jego Szkoły.

Archiwum e-LV jest również platformą badań i wymiany informacji w dziedzinie polskiej filozofii analitycznej i elektronicznym wydawnictwem (XML/TEI).

Wybierz język

Dostęp do archiwum

Aby mieć dostęp do Archiwum e-LV i otrzymywać aktualności, zostań uprzywilejowanym czytelnikiem

Jak nas cytować

Na karcie każdego archiwum elektronicznego znajduje się odnośnik bibliograficzny, zgodny z normami francuskimi i pozwalający na poprawne cytowanie referencji dokumentu.

Szukaj

Thematic search

Programme Digital Humanities

Logo Humanistyka Cyfrowa

Album

Vilna 2008

Aktualności

Projet e-LV przeprowadził !

Środa 07 czerwiec 2017

Projet e-LV przeprowadził się do Archiwum Poincarego (Laboratoire d’Histoire des Sciences et de Philosophie, UMR 7117, CNRS/Université de Lorraine, Nancy).
Nowa strona (portal) jest w trakcie konstrukcji.… [More about]

Co było

Cyfrowe Archiwum Kazimierza Twardowskiego

Cyfrowe Archiwum Kazimierza Twardowskiego zostało stworzone w ramach projektu Projekt ELV, kierowanego przez W. Miśkiwicz (CNRS – Państwowe Centrum Badań Naukowych) przy Instytucie Historii i Filozofii Nauk i Technik (IHPST – Université Paris 1/ CNRS/ ENS – Uniwersytet Paryż 1, Sorbona ). Strona wydawana jest przez W.Miskiewicz i A.Roulois (ITA/CNRS)

[Opis i geneza Archiwum e-LV]

Szkoła Lwowsko-Warszawska

Od wielu już lat, liczni uczniowie Twardowskiego są przedmiotem badań naukowych na całym świecie, (Łukasiewicz, Leśniewski, Tarski, Kotarbinski, Ajdukiewicz, Ingarden). Również jego szkoła, jako taka staje się coraz bardziej tematem sama w sobie, dzedziną ciągle jeszcze poszukującą jednoznacznej nazwy: Szkoła Lwowsko-Warszawska, Lwowsko – Warszawska Szkoła logiczno- filozoficzna, Lwowsko – Warszawska Szkoła logiczno- matematyczna czy też Polska Szkoła analityczna. [Ciąg dalszy…]

Home page | Sign up | KONTAKT | Terms and conditions | Legal notice | Members area | Private area
© ELV-AKT, 2007-2024.
Dernière mise à jour : Wtorek 25 czerwiec 2024