e-LV (Archives Numériques de l’École de Lvov et de Varsovie) jest projektem Archives Poincaré, Laboratoire d’Histoire des Sciences et de Philosophie (UMR 7117), CNRS/Université de Lorraine.

Strona elv-akt.net zawiera archiwum cyfrowe rękopisów i druków zarówno samego Twardowskiego, jak i myślicieli z kręgów jego Szkoły.

Archiwum e-LV jest również platformą badań i wymiany informacji w dziedzinie polskiej filozofii analitycznej i elektronicznym wydawnictwem (XML/TEI).

Wybierz język

Dostęp do archiwum

Aby mieć dostęp do Archiwum e-LV i otrzymywać aktualności, zostań uprzywilejowanym czytelnikiem

Jak nas cytować

Na karcie każdego archiwum elektronicznego znajduje się odnośnik bibliograficzny, zgodny z normami francuskimi i pozwalający na poprawne cytowanie referencji dokumentu.

Szukaj

Thematic search

Filologia cyfrowa : tekstometryczna analiza (TXM) traktatu Kazimierza Twardowskiego « O czynnościach i wytworach » I

Sobota 20 grudzień 2014

20 grudnia 2014, Archives e-LV i DELab, organizują dzieki wsparciu Ambasady Francuskiej w Warszawie i BQR Uniwersytetu Paris 1 Pantheon-Sorbonne, pierwszą cześć międzynarodowych warsztatów poświeconych tekstometrycznej (TXM) analizie tekstów naukowych.

Organizator : Wioletta Miskiewicz (IHPST- CNRS/DELab-UW)

Uczestnicy : Serge Heiden (ENS Lyon) oraz  Piotr Bański (Mannheim/UW), prof . Magdalena Danielewicz (Katedra Lingwistyki Formalnej UW), Frédéric Nef (IJN/EHESS Paryz), Alexandre Roulois (CNRS/LLF/Paris), Joanna Zaucha (UKW Warszawa) oraz Jakub Milewski (UW).

Argument :
Cyfrowy projekt wydawniczy « Teoria Czynności i Wytworów Kazimierza Twardowskiego » zakłada wydanie tekstu traktatu Twardowskiego «  O czynnościach i wytworach » po polsku, po niemiecku, po angielsku i po francusku jak rownież analizę poszczególnych wersji m. in. przy pomocy narzędzi cyfrowych.
Warsztaty mają za zadanie przygotowanie metodologii do analizy przy pomocy TXM (zbudowany przez lyonską ekipę program do analizy tekstometrycznej uwzgledniający kody TEI) traktatu Twardowskiego "O czynnościach i wytworach". Tematem pierwszych warsztatów bedzie polska i angielska wersja teorii, ze szczególnym uwzględnieniem jego pierwszej, lingwistycznej częsci.


Miejsce : DELab, Uniwersytet Warszawski

Powrót do strony głównej

Co było

Aktualności

Projet e-LV przeprowadził !

Środa 07 czerwiec 2017

Projet e-LV przeprowadził się do Archiwum Poincarego (Laboratoire d’Histoire des Sciences et de Philosophie, UMR 7117, CNRS/Université de Lorraine, Nancy).
Nowa strona (portal) jest w trakcie konstrukcji.… [More about]

Home page | Sign up | KONTAKT | Terms and conditions | Legal notice | Members area | Private area
© ELV-AKT, 2007-2022.
Dernière mise à jour : Sobota 13 sierpień 2022