e-LV (Archives Numériques de l’École de Lvov et de Varsovie) jest projektem Archives Poincaré, Laboratoire d’Histoire des Sciences et de Philosophie (UMR 7117), CNRS/Université de Lorraine.

Strona elv-akt.net zawiera archiwum cyfrowe rękopisów i druków zarówno samego Twardowskiego, jak i myślicieli z kręgów jego Szkoły.

Archiwum e-LV jest również platformą badań i wymiany informacji w dziedzinie polskiej filozofii analitycznej i elektronicznym wydawnictwem (XML/TEI).

Wybierz język

Dostęp do archiwum

Aby mieć dostęp do Archiwum e-LV i otrzymywać aktualności, zostań uprzywilejowanym czytelnikiem

Jak nas cytować

Na karcie każdego archiwum elektronicznego znajduje się odnośnik bibliograficzny, zgodny z normami francuskimi i pozwalający na poprawne cytowanie referencji dokumentu.

Szukaj

Thematic search

WYDAWNICTWO e-LV

Wydawnictwo e-LV ma na celu krytyczne wydawanie i tłumaczenie archiwów w formacie tekstowym, zachowując zgodność z obowiązującymi normami wydawniczymi i techniczymi XML/TEI. W naszej pracy pieramy się na doświadczeniach portali wyspecjalizowanych w tej dziedzinie jak na przykład portal Telma - Elektroniczne Opracowywanie Rękopisów i Archiwów. (cf. Telma).

W trosce o trwałość i umożliwienie wymiany naszych danych przechowywanych wraz z danymi innych archiwów filozoficznych (interoperacyjność), wybraliśmy jako rozwiązanie przechowywanie i konserwacje danych otwartych. Implikuje to wybór formatu XML udoskonalego w W3C, World Wide Web Consortium i polecane przez ADAE. Polecane aktualnie gramatyki XML występują w formacie METS, udoskonalonym przez Library of Congress. Do kodowania samych tekstów używamy formatu TEI P5.

Wybór takiego zapisu gwarantuje niezależność między danymi źródłowymi (seskanowanych rękopisów oraz tekstu w formacie elektronicznym) i aplikacjami (aktualnymi i przyszłymi) umożliwia współpracę z innymi archiwami i pozostawia badaczowi odpowiedzialność za krytyczne wydanie rękopisu otwierając jednocześnie nowe możliwości badawcze.

Powrót do strony głównej

Poprzednia strona

Home page | Sign up | KONTAKT | Terms and conditions | Legal notice | Members area | Private area
© ELV-AKT, 2007-2023.
Dernière mise à jour : Sobota 09 grudzień 2023